Astral Chain - dziś premiera gry. Nintendo ma kolejny przebój!

Już dzisiaj wszyscy chętni mogą sięgnąć po najnowszą produkcję studia PlatinumGames. Do sieci trafiają pierwsze oceny gry i zapowiada nam się prawdziwy hit.

Astral Chain to trzecioosobowa gra akcji stworzona przez studio PlatinumGames, które na swoim koncie ma m.in. serię Bayonetta czy Nier: Automata. Produkcja powstaje przy współpracy z Nintendo i jest tytułem ekskluzywnym konsoli Nintendo Switch. Największe redakcje na świecie jeszcze przed premierą otrzymały kopie gry, dzięki czemu już dzisiaj możemy z pewnością stwierdzić, że japoński producent ma kolejny wielki przebój na swojej konsoli.

W momencie pisania tego tekstu, w serwisie Metacritic średnia ocen Astral Chain wynosi 87 punktów. Na 57 recenzji, aż 55 jest pozytywnych. Recenzenci najczęściej chwalą system walki, wykreowany świat oraz artystyczną oprawę graficzną. Wśród krytyków panuje zgodność, że jest to jedna z najlepszych gier akcji tej generacji i najlepsza gra studia PlatinumGames.

Swoich emocji nie ukrywa również reżyser gry Astral Chain - Takahisa Taura, który na oficjalnym blogu swojego studia tak skomentował dzisiejszą premierę:

Dla twórcy dzień premiery zawsze oznacza coś specjalnego. Połącz to z faktem, że jest to mój debiut reżyserski i że Astral Chain ​​to gra, która przyniosła wiele wyzwań związanych z gameplay'em i stylem artystycznym… oraz z faktem, że jest to zupełnie nowe IP od Nintendo… Myślę, że możesz powiedzieć, że jestem trochę więcej niż podekscytowany!!

Astral Chain jest już dostępne, ale zanim zanurzycie się w świat gry będziecie musieli pobrać pierwszą aktualizację, która dodaje kilka przydatnych funkcji i poprawek, m.in. poprawiono balans poziomu trudności.