Asus ASUSPRO - nowe biznesowe notebooki już wkrótce w sprzedaży

W pierwszym kwartale do polskich sklepów trafi nowa marka biznesowych notebooków Asusa nosząca oznaczenie ASUSPRO. Pierwsze modele - B23E i B33E - wyposażone zostaną, odpowiednio, w 12,5 i 13,3-calową matrycę LCD. Oba zaoferują też aluminiowe obudowy oraz szereg rozwiązań dbających o bezpieczeństwo naszych danych.


Pierwszymi przedstawicielami nowej linii biznesowych notebooków Asusa - ASUSPRO - będą modele B23E i B33E. Są to niewielkie urządzenia, które za względu na swoje przeznaczenie cechuje wysoka wydajność, wzmocniona konstrukcja, zwiększona liczba zabezpieczeń oraz wydłużona gwarancja.

ASUSPRO B33E

Sprzęt wyposażony został w aluminiową obudowę, w której zamknięto 13,3-calową matową matrycę LCD osadzoną za pomocą wzmocnionych i dodatkowo zabezpieczonych zawiasów o trwałości sięgającej 30 tysięcy cykli zamknięcia i otwarcia.

Jak już wspomnieliśmy, konstrukcja notebooka cechuje się dużą wytrzymałością. Nie boi się on dzięki temu zalania wodą (wodoodporna klawiatura), uderzeń, drgań oraz upadku z wysokości 80 centymetrów. Po stronie systemów zabezpieczających dostęp do naszych danych znalazły się natomiast m.in. czytnik linii papilarnych, czytnik kryptograficzny, moduł TPM (Trusted Platform Module; w opcji) oraz Intel Anti-Theft.

ASUSPRO B23E korzysta z procesora Intel Core i7-2620M 2,7 GHz, 8 GB pamięci DDR3 oraz modułów WiFi i 3G. Jest też przystosowany do współpracy z opcjonalną stacją dokującą ASUS Power Station II, która pozwala na znaczne poszerzenie opcji łączności.

ASUSPRO B23E

Model ten w odróżnieniu od poprzednika korzysta z mniejszego, 12-calowego wyświetlacza, procesora Intel Core i5-2430M 2,40 GHz, dysku 500 GB oraz 6 GB pamięci DDR3.

Dostępność i gwarancja

Notebooki należące do nowej marki ASUSPRO powinny się pojawić na półkach naszych sklepów jeszcze w tym kwartale. Objęte zostaną 3-letnim okresem gwarancji (również baterie).