Asus DR-900 - nowy czytnik e-booków

Asus zaprezentował na targach CeBIT nowy czytnik e-booków - model noszący oznaczenie DR-900. Urządzenie wyposażono m.in. w 9-calowy ekran oraz moduły WiFi i 3G.

Asus DR-900 - nowy czytnik e-booków

Asus DR-900

Czytnik Asus DR-900 mierzy 222 x 161 mm, natomiast jego grubość nie przekracza 1 centymetra. Wyposażony został w 9-calowy dotykowy ekran zbudowany w oparciu o technologię firmy SiPix (16 odcieni szarości) i potrafiący wyświetlić obraz w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli.

Oferuje 2 lub 4 GB wewnętrznej pamięci oraz możliwość skorzystania z modułów 802.11g Wi-Fi, 3.5G HSPA i (opcjonalnie) WiMAX. Dysponuje ponadto portem micro USB 2.0, głośniczkami stereo i wyjściem audio (3.5 mm jack) oraz obsługuje następujący zestaw formatów: PDF, TXT, Audible, MP3, ePub, HTML, JPEG, GIF, PNG i BMP. Warto też wspomnieć, że zastosowane zasilanie powinno pozwolić właścicielowi urządzenia na przeczytanie nawet 10 000 stron (zastosowany ekran typu e-ink pobiera energię jedynie podczas generowania obrazu).

Zobacz również:

  • RTV Euro AGD: Na jakim sprzęcie najlepiej czytać e-booki? Tablet, czytnik, a może smartfon?
  • ASUS pokazał kartę graficzną bez... wejść na zasilanie

Biorąc powyższe pod uwagę nietrudno zauważyć, że DR-900 praktycznie nie różni się od zaprezentowanego w połowie stycznia przez Asusa modelu DR-950.

Niestety (podobnie jak w przypadku DR-950) cena nowego czytnika oraz data rozpoczęcia jego sprzedaży nie zostały podane.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: