Asus Eee PC 1201PN -netbook, który odtwarza filmy HD

W ofercie sklepów Vobis pojawił się najnowszy netbook z serii Eee PC firmy Asus - model 1201PN. Urządzenie dysponuje 12,1-calowym wyświetlaczem LED LCD, potrafi odtwarzać filmy HD i waży niecałe półtora kilograma.

PC World Testy: 41 testów netbooków

W Asusie Eee PC 1201PN zastosowano najnowszy procesor firmy Intel - Atom N450 (znacznie bardziej wydajny i energooszczędny niż starsze układy), 2 GB pamięci operacyjnej oraz dysk o pojemności 250 GB.

Zobacz również:

  • Kolejny MacBook z Apple Silicon w siperniu! Który model?
  • Recenzja: XIAOMI Youpin T2 Mini
  • Wyświetlacz XDR Mini-LED w iPadzie Pro 12,9 z problemami!

Urządzenie jest też wyposażone w układ graficzny NVIDIA ION 2, który umożliwia m.in. odtwarzanie filmów HD oraz uruchamianie gier PC (dzięki złączu HDMI komputer można łatwo podłączyć do telewizora). Warto też wspomnieć o dużym (12,1 cala) jak na ten typ komputera energooszczędnym wyświetlaczu LED LCD o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli oraz eleganckiej i wygodnej klawiaturze typu chicklet (każdy klawisz oddzielnie wystaje z obudowy, tak jak w MacBookach).

Asus Eee PC 1201PN ma wymiary 29,6x20,8x3,33 cm. Zastosowana w urządzeniu bateria wystarcza na ok. 6 godzin pracy.

Asus Eee PC 1201PN dostępny jest w sieci sklepów Vobis Digital oraz sklepie internetowym Vobis.pl w cenie 1999 zł. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne obudowy - czarna i srebrna. Więcej informacji - w tym pełną specyfikację produktu - znaleźć można w sklepie internetowym Vobis.pl.