Asus: Eee PC w 2009 po 200 dolarów

Asus zapowiedział, że w przyszłym roku wprowadzi na rynek nową linię netbooków, która zaoferuje klientom przede wszystkim niesamowicie atrakcyjną cenę - po 200 dolarów za sztukę.

Asus ogłosił bardzo świąteczną wiadomość - w przyszłym roku planuje wprowadzić na rynek linię netbooków, których cena wynosić będzie poniżej 200 dolarów za egzemplarz. Rewolucja cenowa dokona się dwa lata po tym, jak firma przedstawiła pierwszy model Eee PC na targach Computex 2007.

Trzeba przyznać, że Asus od początku oferuje klientom możliwość zakupu naprawdę tanich netbooków. Pod koniec ubiegłego roku firma wprowadziła do oferty m.in. 7-calowy Eee PC 701 działający na Linuksie, w cenie 209 funtów angielskich. W tym danym czasie inne firmy jak MSI, Acer czy Toshiba sprzedawały swoje netbooki za minimum 400 funtów brytyjskich.

To wszystko jednak przeszłość. Pierwszy kwartał przyszłego roku ma bowiem oznaczać kolejną rewolucję cenową - Asus obiecał, że za 200 dolarów zaoferuje "ultra mobilne i ultra tanie" netbooki. Wiadomo, że więcej informacji w tej sprawie pojawi się podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas (styczeń 2009).