Asus Eee Pad Transformer Prime pojawi się na rynku w grudniu

Firma Asus wprowadziła oficjalnie do swojej oferty tablet Eee Pad Transformer Prime. "Hybrydowe" urządzenie, które korzysta z czterordzeniowego układu Nvidia Tegra 3, pojawi się w sprzedaży w przyszłym miesiącu.

Według wcześniejszych informacji tablet Eee Pad Transformer Prime powinien się pojawić w sprzedaży w tym miesiącu. Firma Asus przesunęła jednak jego premierę rynkową na grudzień.

Urządzenie jako pierwsze na świecie wyposażone zostało w platformę Nvidia Tegra 3 zapewniającą mu moc obliczeniową czterech rdzeni ARM Cortex A9 (każdy taktowany zegarem 1,3 GHz) wspomaganych piątym rdzeniem Cortex A9, który przeznaczony jest do wykonywania mało wymagających zadań.

Eee Pad Transformer Prime dysponuje aluminiową obudową o grubości 8,3 milimetra i waży 586 gramów. Oferuje 10,1-calowy wyświetlacz Super IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (kąty widzenia sięgają 178 stopni; ekran zabezpiecza bardzo wytrzymałe szkło Gorilla Glass), 1 GB pamięci LPDDR2, 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci eMMC, slot kart microSD, 8-megapikselowy aparat z tyłu obudowy (pozwala na nagrywanie filmów Full HD) oraz 1,2-megapikselowy aparat przeznaczony do wideorozmów.

Tablet dostępny jest w dwóch kolorach: Amethyst Gray i Champagne Gold. Na jego wyposażeniu znalazły się ponadto następujące podzespoły:

- moduły 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth 2.1, GPS

- akcelerometr (G-Sensor)

- kompas cyfrowy

- żyroskop

- czujnik światła

- dźwięk SonicMaster

- wyjście HDMI

Całość zasilana jet akumulatorem pozwalającym na maksymalnie 12 godzin pracy. Czas ten można wydłużyć o 6 godzin po podłączeniu opcjonalnej stacji dokującej oferującej klawiaturę (dlatego urządzenie określane jest niekiedy jako "hybrydowe"), touchpad, slot kart SD oraz port USB 2.0.

Warto też wspomnieć, że urządzenie pojawi się w sprzedaży z preinstalowanym systemem Android 3.2, który później można będzie wymienić na nadchodzący Ice Cream Sandwich.

64-gigabajtowa wersja tabletu została wyceniona na 599 USD, natomiast 32-gigabajtowa na 100 USD mniej. Stację dokującą można natomiast dokupić za 149 USD.