Asus Eee Pad Transformer już w sprzedaży

Eee Pad Transformer to połączenie tabletu i laptopa. Urządzenie to posiada system operacyjny Google Android 3.0, przygotowany zwłaszcza z myślą o tabletach, znany również jako Honeycomb. Na razie nowy Asus jest dostępny na Tajwanie.

W styczniu informowaliśmy o nowej linii tabletów Asusa. Wśród nich znajdował się również Eee Pad Transformer. Wtedy podaliśmy, że ma ukazać się w kwietniu w cenie 399 do 699 dolarów.

Eee Pad Transformer posiada ekran o przekątnej 10,1 cali i rozdzielczości 1280x800 pikseli. Jego dotykowy wyświetlacz może być używany osobno jako tablet lub po podłączeniu do klawiatury QWERTY, działać jak netbook serii Eee PC. Podobne możliwości ma dawać połączenie Lenovo IdeaPada U1 oraz LePada, o których niedawno wspominaliśmy.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 29.07.2021]
  • Transformer na Księżycu – kto go wyśle? Oczywiście, Japonia

Takie podejście rozwiązuje dwa problemy tabletów. Klawiatura ułatwia pracę nad długimi tekstami, a po podłączeniu do niej, żywotność baterii ma wzrastać nawet do 16 godzin w odpowiednich warunkach.

Eee Pad Transformer korzysta z systemu Android 3.0 Honeycomb. Wewnątrz znajduje się układ NVIDIA Tegra 2, a urządzenie w pełni wspiera technologię Adobe Flash i odtwarzanie wideo w rozdzielczości HD 1080p. Nowy Asus dysponuje przednią (5 Mpix) i tylną kamerą (1,2 Mpix), czytnikiem kart SD, dyskiem o pojemności 16 lub 32 GB i przez rok nieograniczoną pojemność ASUS WebStorage (chmura). Ma 12,98 mm grubości i waży 0,68 kg. Posiada także dwa porty USB, mini HDMI oraz audio jack 3,5 mm

Od piątku Transformera można zamawiać na Tajwanie. W Wielkiej Brytanii ma pojawić się 30 marca, a następnie trafi do USA. Jego cena ma być porównywalna z ceną 10-calowego netbooka Asusa.

Aktualizacja: 28 marca 2011 15:58

Dodano więcej informacji na temat specyfikacji technicznej Asusa Eee Pad Transformer.