Asus Eee Pad - tablet z ekranem 12" i Windows 7

Tajwański koncern Asustek zaprezentował oficjalnie dwa modele tabletów. Urządzenia Eee Pad charakteryzują się ekranami o przekątnej 12 i 10 cali; pracują pod kontrolą oprogramowania Microsoftu.

12-calowy tablet Asusa to Eee Pad EP121. Producent zastosował w nim procesor Intel Core 2 Duo typu CULV oraz system operacyjny Windows 7 Home Premium. Firma pozycjonuje ten model jako urządzenie umożliwiające szybki dostęp do Internetu, spełniające multimedialne potrzeby użytkownika (oglądanie wideo w Sieci).

Tablet dysponuje dotykowym ekranem, który może pełnić funkcję wirtualnej klawiatury. Sprzęt można też podłączyć do standardowej klawiatury komputera.

Producent twierdzi, że z Eee Pada EP121 można korzystać nawet przez 10 godzin. Jest to wartość porównywalna z wydajnością akumulatora tabletu iPad.

W odróżnieniu od urządzenia Apple, Eee Pad wyposażony jest w port USB, moduł cyfrowego aparatu fotograficznego; obsługuje też technologię Adobe Flash.

Druga z nowości Asusa to 10-calowy tablet Eee Pad EP101TC, pracujący pod kontrolą oprogramowania Windows Embedded Compact 7. Jego grubość wynosi 12,2 mm, a waga - 675 g. W urządzeniu zastosowano układ Nvidia Tegra.

Cena tabletu ma mieścić się w przedziale 399 - 499 dolarów.

Eee Pad EP121 - zobacz wideo

Oba urządzenia zostaną wystawione na targach Computex 2010, odbywających się w dniach 1-5 czerwca br. Rynkowa premiera tabletów ma nastąpić dopiero w pierwszym kwartale 2011 r.