Asus F8Va - notebook dla amatorów filmów HD

Firma Asus zaprezentowała nowy notebook o oznaczeniu F8Va, który zbudowany został w oparciu o platformę Intel Centrino 2. Urządzenie przeznaczone jest dla osób chcących oglądać filmy w jakości HD - wyposażono je w tym celu w napęd Blu-ray Combo.

Najnowszy notebook Asusa - model o oznaczeniu F8Va - to multimedialne rozwiązanie, które powinno zainteresować między innymi amatorów filmów HD. Co prawda wyposażone w napęd Blu-ray urządzenie dysponuje 14-calowym monitorem LCD o rozdzielczości nie pozwalającej na cieszenie oczu obrazem w jakości full HD (jego rozdzielczość to 1440 x 900 pikseli) lecz oferuje możliwość podłączenia do odpowiedniego telewizora za pomocą interfejsu HDMI.

Asus F8Va

Asus F8Va

"Sercem" notebooka jest procesor Intel Core Duo T9400 (2,53 GHz), natomiast za przetwarzanie grafiki odpowiada karta ATI Radeon HD3650. Na pokładzie sprzętu znalazło się również 4 GB pamięci DDR2 800 MHz oraz dysk twardy SATA o pojemności 320 GB. Producent nie zapomniał też o tak przydatnym dodatku jak wbudowana 1,3-megapikselowa kamera internetowa oraz złącze eSATA.

Wedle niepotwierdzonych informacji cena urządzenia (na rynku amerykańskim) nie powinna przekroczyć 1300 USD. Niestety nie wiadomo kiedy pojawi się ono na półkach europejskich sklepów.