Asus G75 - Intel Ivy Bridge i Nvidia Kepler w laptopie dla graczy

Asus G75 to laptop, który bez trudu poradzi sobie z najbardziej wymagającymi grami. Wyposażono go w procesor Intela wykonany w nowej technologii Ivy Bridge oraz kartę graficzną Nvidii opartą na architekturze Kepler. Już niedługo komputer ten trafi na rynek.

Asus G75

Nowy Asus G75 to następca Asusa G74SX zaprezentowanego latem 2011 roku. Wyposażono go w czterordzeniowy procesor Intel Core i7-3610QM o częstotliwości 2,3 GHz, który wykonano w technologii Ivy Bridge. Jest on bardziej energooszczędny oraz poprawia wydajność grafiki. W tym pomoże także dyskretna karta graficzna Nvidii.

Model G75 dysponuje grafiką Nvidia GeForce GT 660M z 2 GB pamięci GDDR5. Nowy laptop Asusa jest więc jednym z pierwszych komputerów przenośnych z układem graficznym opartym na nowej architekturze Nvidia Kepler. Podobnie jak Ivy Bridge ma ona zapewnić większą energooszczędność oraz generować mniej ciepła.

Asus G75 przeznaczony dla graczy ma ekran o przekątnej 17,3 cala i waży 3,95 kg. Dostrzeżono go już w przedsprzedaży w kilku zagranicznych sklepach internetowych (GadgetsCentralStation.com i Guermant.com). Jego cena to około 1 450 dol. za wersję z 16 GB RAM i 750 GB hybrydowym dyskiem twardym. Dysponuje też portami HDMI oraz USB 3.0.

Nie podano dokładnej daty jego dostępności, ale procesory Intel Ivy Bridge mają wejść na rynek pod koniec kwietnia 2012 roku i wtedy także powinien pojawić się Asus G75.