Asus M50 - dwa ekrany i dwa komputery w jednej obudowie

Firma Asus zaprezentowała zmodyfikowaną wersję notebooka M50. Został on wyposażony w panoramiczny ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala. Co ciekawe, jest on wykorzystywany nie tylko w roli dodatkowego wyświetlacza, ale zapewnia również dostęp do drugiego komputera umieszczonego w tej samej obudowie.

Zmodyfikowana wersja notebooka M50 przyciąga uwagę za sprawą panoramicznego ekranu dotykowego o przekątnej 4,3 cala umieszczonego poniżej klawiatury. Może on pełnić rolę dodatkowego wyświetlacza, a ponadto służy do obsługi drugiego komputera znajdującego się w tej samej obudowie. Dodatkowa jednostka charakteryzuje się niskim zużyciem energii. Zapewnia dostęp do informacji zgromadzonych na dysku twardym notebooka i może być wykorzystana na przykład do odtwarzania filmów, zarówno na małym, jak i na głównym ekranie. Dzięki mechanizmom oszczędzania energii drugi komputer może pracować nawet do 12 godzin.

Asus M50 - dwa ekrany i dwa komputery w jednej obudowie

W zmodyfikowanej wersji notebooka Asus M50 dostępny jest dodatkowy ekran dotykowy

Asus nie ujawnia szczegółowych parametrów nowej wersji notebooka M50, trudno więc ocenić ile wspólnego ma nowe rozwiązanie z technologią Windows SideShow znaną choćby z prezentowanego przez nas notebooka Asus W5Fe. Firma nie podała też informacji o cenie czy też dacie premiery. Podczas prezentacji wspomniano jedynie, że urządzenie będzie dostępne w ciągu najbliższych 3-6 miesięcy.

Zobacz też: Ranking PC World.pl - notebooki.

Obejrzyj klawiaturę Eee i notebooka M50 w materiale wideo.

Aktualizacja: 07 stycznia 2009 17:45

Dodano materiał wideo prezentujący Eee Keyboard i notebooka M50.