Asus O!Play HD2 - multimedialny odtwarzacz z USB 3.0

Asus zaprezentował na targach CeBIT pierwszy stacjonarny odtwarzacz multimedialny wyposażony w interfejs USB 3.0. Urządzenie nosi oznaczenie O!Play HD2.

Asus O!Play HD2

Asus O!Play HD2

USB 3.0 - przypomnienie

Prace nad USB 3.0, czyli następcą popularnego standardu USB 2.0, zostały zakończone w połowie listopada 2008 roku. Dzięki niemu można przesyłać dane z teoretyczną prędkością 4,8 gigabita na sekundę (600 MB/s), czyli dziesięciokrotnie szybciej niż w przypadku poprzednika.

Odtwarzacz ASUS O!Play HD2 jako pierwszy na świecie wyposażony został w technologię USB 3.0. Radzi sobie z filmami w rozdzielczości Full HD i zapewnia dźwięk przestrzenny 7.1. Oddaje też swojemu użytkownikowi do dyspozycji bogatą bibliotekę zapewniającą dostęp do ponad 20 000 stacji radiowych oraz 100 internetowych kanałów telewizyjnych.

O!Play HD2 jest zdolny do współpracy z następującymi formatami:

zdjęcia - JPEG, BMP, PNG, GIF i TIFF

audio - MP3, WAV, AAC, OGG, FLAC, AIFF, LPCM, WMA, Dolby Digital AC3, Dolby Digital Plus i DTS Digital Surround

wideo - MPEG 1/2/4, H.264, VC-1 i RM/RMVB.

Pozwala na przesyłanie obrazu do telewizora za pomocą interfejsu HDMI 1.3 i podłączenie zewnętrznych urządzeń nie tylko za pomocą portu USB 3.0, ale również dwóch portów USB 2.0 i jednego eSATA/USB 2.0. Sprzęt posiada też port RJ-45 LAN i może odczytywać dane bezpośrednio z kart pamięci CF, SD i Memory Stick.

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego możliwości nowego odtwarzacza (źródło: Engadget.com):

Niestety Asus nie podał dokładniejszych informacji na temat urządzenia. Nie wiadomo też kiedy trafi ono do sprzedaży, ani jaka będzie jego sugerowana cena.