Asus PadFone S trafia do sprzedaży, ale tylko na Tajwanie

Do oferty Asusa dołączył długo oczekiwany PadFone S. W pierwszej kolejności trafił on na tajwańską stronę firmowego sklepu producenta, ale niedługo powinien zadebiutować w innych regionach, w tym w Stanach Zjednoczonych i w Europie.

Pierwsza prezentacja urządzenia Asusa o nazwie PadFone S odbyła się na początku czerwca tego roku. Producent pokazał światu swój nowy smartfon ze specjalną stacją dokującą w formie tabletu podczas targów Computex. To nie pierwsze urządzenie tego typu w ofercie firmy, ale w porównaniu do poprzedników ma znacznie lepszą specyfikację.

PadFone S to pięciocalowy smartfon o parametrach zbliżonych do sztandarowych modeli innych firm z tego roku, który zamienia się w tablet dzięki specjalnej stacji dokującej. Po umieszczeniu w nich urządzenia podzespoły z telefonu generują obraz na znacznie większym ekranie, a interfejs systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat dopasowuje się do większej powierzchni.

Smartfon PadFone S od Asusa napędzany jest przez czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 801 taktowany zegarem 2,3 GHz, który można znaleźć też w takich urządzeniach jak Sony Xperia Z2, Samsung Galaxy S5, HTC One M8 oraz LG G3. Procesor uzupełnia 2 GB pamięci operacyjnej RAM, na system, aplikacje i dane użytkownika przeznaczono 16 GB pamięci wewnętrznej.

W obudowie znalazł się też aparat robiący zdjęcia o wielkości 13 megapikseli oraz dwumegapikselowa kamerka do wideorozmów. Specyfikację dopełnia łaczność Wi-Fi, Bluetooth, NFC, moduł GPS oraz akumulator o pojemności 2300 mAh. W stacji dokującej umieszczony został wyświetlacz o przekątnej 9 cali, dodatkowy akumulator 4990 mAh i przednia kamerka o rozdzielczości jednego megapiksela.