Asus Padfon Infinity zaprezentowany. W środku znajdzie się Snapdragon 800

Zbliża się premiera najnowszej edycji dość ciekawego urządzenia od Asusa. Jest to tak naprawdę smartfon ze specjalną stacją dokującą w kształcie tabletu, która wykorzystuje podzespoły i oprogramowanie telefonu do wyświetlania treści na większym ekranie. Kolejna odsłona Asus Padfon Infinity, bo tak nazywa się to urządzenie, wbrew wcześniejszym zapowiedziom będzie napędzana przez wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 800.

Asus ma w swojej ofercie nie tylko smartfony i tablety, ale też ich niecodzienne hybrydy. Konstrukcja linii Padfon polega na umieszczeniu wszystkich niezbędnych podzespołów w smartfonie, który następnie można włożyć w specjalną kieszeń w stacji dokującej. Zbudowana jest ona z dodatkowego ekranu i akumulatora, a po włożeniu telefonu do stacji działa ona jak zwykły tablet. Nowy Asus Padfon Infinity nie jest pierwszym urządzeniem tego typu, a jedynie odświeżoną wersją poprzednika o nieco poprawionej specyfikacji

W środku urządzenia znajdzie się czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2.2 GHz. W pierwszych informacjach na jego temat była mowa o słabszej jednostce Snapdragon 600, więc dobrze że producent zdecydował się jednak na mocniejszą jednostkę. Urządzenie doczekało się też w końcu slotu na karty microSD i dodatkowego mikrofonu do redukcji szumów. Niestety dodanie wejścia na karty pamięci spowodowało zmniejszenie pamięci urządzenia, której teraz będzie tylko 16 lub 32 GB w zależności od wybranej przez klienta wersji.

Asus Padfon Infinity zaprezentowany. W środku znajdzie się Snapdragon 800

Padfon Infinity

Asus zapewnia też, że poprawiono nieco oprogramowanie w nowym Padfonie i od samego początki będzie działać pod kontrolą systemu Android Jelly Bean w wersji 4.2. Update do tej samej wersji systemu dostaną także posiadacze poprzedniej wersji tego urządzenia.

Zobacz również:

  • Odbierz rabat 700 zł przy zakupie laptopa w x-kom! Jak to zrobić?

Sam koncept Padfona ma sporo sensu. W końcu tablety i komórki z Androidem korzystają z dokładnie tych samych podzespołów - procesora, pamięci RAM czy też modułów łączności bezprzewodowej. W przypadku hybrydy Asusa użytkownik nie płaci za te same elementy dwukrotnie.

źródło: engadget.com