Asus Padfone - pierwsze informacje o specyfikacji

Po pięciu miesiącach od prezentacji Asusa Padfone nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat tego smartfonu, który można zamienić w tablet. Dane, które pojawiły się na stronie GLBenchmark rzucają jednak trochę światła na nowe urządzenie tajwańskiej firmy.

Asus Padfone

Informacje zaprezentowane na stronie GLBenchmark pozwalają wywnioskować, że Asus Padfone będzie wyposażony w procesor Qualcomm MSM8960 SoC, który jest częścią platformy Snapdragon S4. Oznacza to, że stanie się jednym z pierwszych smartfonów działających w oparciu o w nowe układy firmy Qualcomm.

Dane zaprezentowane na stronie wskazują również, że 4,3-calowy wyświetlacz Padfone'a będzie miał rozdzielczość qHD (960 x 540 pikseli). Stawiałoby to go w jednej linii ze smartfonami takimi jak HTC Sensation 4G, Samsung Galaxy SII i Motorola Droid Razr.

Nowe informacje pokazują, że smartfon może pracować pod kontrolą systemu Android 2.3.5 Gingerbread, ale podczas jego prezentacji w maju wyraźnie było widać, że wyposażono go w Androida 3.0 Honeycomb. Charakterystyka urządzenia, które może zamieniać się ze smartfona w tablet wskazuje jednak, że powinien on zostać wyposażony w Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.