Asus Padfone - przedsprzedaż rozpoczęta na Tajwanie

Asus w końcu zdecydował się wprowadzić Padfone'a do sprzedaży. Hybrydę smartfonu, tabletu i laptopa można zamawiać już na Tajwanie, a 20 kwietnia 2012 roku będzie ona dostępna także w Singapurze, Hongkongu, i kilku krajach europejskich.

Asus Padfone

Asus Padfone składa się ze smartfonu z systemem Android o 4,3-calowym ekranie, który można umieścić w stacji dokującej 10,1-calowego tabletu, a ten z kolei pozwala na dołączenie klawiatury w sposób podobny do znanego z Asusa Transformer. Innymi słowy, jest to smartfon zamieniający się w tablet, który zamienia się w laptopa.

Urządzenie dysponuje 1,5 GHz dwurdzeniowym procesorem, 1 GB RAM, minimalnie 16 GB pamięci wewnętrznej, 8 Mpix aparatem tylnym i kamerką przednią VGA. Jego ekran AMOLED ma rozdzielczość 960 x 540 (po zadokowaniu 1280 x 800 pikseli). Tablet należący do zestawu ma własną przednią kamerkę 1,3 Mpix oraz porty micro USB i micro HDMI.

Padfone jest też wyposażony w rysik, który jednocześnie stanowi słuchawkę Bluetooth dla smartfonu. Jest ona bardzo ważnym elementem zestawu. Pozwala prowadzić rozmowy przez telefon, gdy jest on akurat schowany wewnątrz tabletu.

O dostępności intrygującego produktu Asusa poinformował serwis Liliputing.com. Chiński Engadgeet informuje natomiast, że cena smartfonu to 610 dolarów. Dodatkowo 240 dolarów kosztuje tablet/stacja dokująca oraz 100 dolarów klawiatura. Łączna cena zestawu jest więc wysoka i wynosi 950 dolarów.