Asus ROG Phone 2 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat nadchodzącego Asus ROG Phone 2.


Rynek smartfonów do gier jest konkurencyjny nie tylko dla chińskich producentów, którzy próbują zarabiać na urządzeniach skierowanych typowo do graczy. Również wiele uznanych producentów sprzętu gamingowego zaczęło tworzyć smartfony do gier. Znajdziemy wśród nich między innymi Razera i Asusa. Asus ROG Phone pierwszej generacji został zaprezentowany w zeszłym roku, a plotki sugerują, że firma przygotowuje się do premiery nowego urządzenia w najbliższej przyszłości.

Asus ROG Phone 2 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Źródło: tachadvisor.co.uk

Oto wszystko, co warto wiedzieć na temat nadchodzącego Asus ROG Phone 2 od plotek na temat specyfikacji do daty premiery.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.09.2021]
  • Asus ROG Phone 5 oficjalnie. To najwydajniejszy smartfon na świecie!

Kiedy Asus ROG Phone 2 zostanie zaprezentowany?

Podczas, gdy większość informacji na temat nowego smartfona dla graczy od Asusa nadal jest owiana tajemnicą data wydania urządzenie została ujawniona w sieci. Raport DigiTimes cytując źródła branżowe informuje, że nadchodzący smartfon dla graczy będzie dostępny w trzecim kwartale 2019 roku.

Nie wiemy jeszcze, czy po prezentacji urządzenie zostanie od razu wprowadzone do sprzedaży. Obecny model ROG Phone został zaprezentowany w czerwcu 2018 roku, a w niektórych krachach można było go kupić dopiero po kilku miesiącach - np w Wielkiej Brytanii był dostępny od grudnia 2018 roku.

Jeżeli plotki okażą się prawdziwe urządzenie zostanie zaprezentowane już niedługo.

Ile będzie kosztować ROG Phone 2?

W chwili obecnej cena nowego urządzenia nie jest znana, ale możemy pokusić się o jej oszacowanie w oparciu o model pierwszej generacji dostępny obecnie w sklepach. Dostępny jest on w sprzedaży za 899 dolarów, co czyni go najdroższym smartfonem przeznaczonym dla graczy na rynku.

Wiele osób z branży po prezentacji pierwszego ROG Phone twierdziła, że jest on za drogi. Nie podejrzewamy jednak, aby Asus obniżył cenę tegorocznej wersji. Zwłaszcza, jeżeli firma chce zaoferować najlepsze dostępne podzespoły. Przewidujemy, że nowy model będzie dostępny w cenie około 850-900 dolarów.

Co nowego zaoferuje Asus ROG Phone 2?

Podczas, gdy prawdopodobna data premiery została ujawniona nadal nie znamy wielu szczegółów, jeżeli chodzi o specyfikację techniczną i wygląd urządzenia. Smartfon skierowany jest do graczy, więc oczekujemy ulepszeń w obrębie wyświetlacza. Obecny model oferuje odświeżanie z częstotliwością 90 Hz, ale konkurencyjny Razer Phone posiada aż 120 Hz ekran w niższej cenie. Prawdopodobnie Asus również zastosuje matrycę z częstotliwością odświeżania 120 Hz.

Oprócz nowego ekranu z pewnością możemy się spodziewać zmian jeżeli chodzi o zastosowany procesor. Asus ROG Phone 2 zapewne zaoferuje Snadragona 855 w miejsce obecnie stosowanego w pierwszej generacji Snapdragona 845. Nie jesteśmy pewni, czy Asus zwiększy ilość pamięci operacyjnej RAM. 8 GB jest w zupełności wystarczające - nawet dla graczy.

Jak to ma miejsce w przypadku sprzętu do graczy aparat w Asus ROG Phone był najsłabszym ogniwem. Zastosowano podwójny aparat tylny z matrycami o rozdzielczości 12 Mp oraz 8 Mp, ale zdjęcia nie były wysokiej jakości. To samo tyczyło się ujęć z przedniej kamerki do selfie. Mimo, iż ROG Phone to sprzęt do gier Asus powinien zaoferować aparaty pozwalające na wykonanie dużo lepszych zdjęć.