Asus Radeon 9600 XT

Choć nie jest to najbardziej zaawansowany model karty graficznej, w polskich realiach może pełnić taką funkcję.

Choć nie jest to najbardziej zaawansowany model karty graficznej, w polskich realiach może pełnić taką funkcję.

Cena wynosząca około 1000 zł jest górną granicą sumy, jaką skłonna jest wydać w naszym kraju większość graczy i innych użytkowników, którym zależy na wydajnej karcie graficznej. Karty dużo droższe, zwłaszcza te zbliżające się do 2000 zł, stanowią już promil ogólnej sprzedaży. Co zatem Asus oferuje w tym środkowym przedziale cenowym?

Asus Radeon 9600 XT

Asus Radeon 9600 XT

Układ Radeon 9600 XT to następca dobrze znanego procesora Radeon 9600. Nie wprowadzono do niego żadnych rewolucyjnych zmian, poprawiono jedynie nieco dotychczasowe parametry. Przełożyło się to na ogólną poprawę wyników większości testów, które utrzymują się na podobnym poziomie, jak w przypadku konkurencyjnego cenowo układu GeForce FX 5700. W naszych testach opisywany Asus uzyskał ocenę wydajności 5,9/10, podczas gdy najwyższa ocena, osiągnięta przez niektóre karty z najszybszym obecnie układem Radeon 9800 XT, to 9,3/10. Jak widać, do czołówki sporo jeszcze brakuje. Oznacza to, że gracze w nowych grach będą musieli zdecydować się na kompromis, polegający albo na ograniczeniu się do rozdzielczości na poziomie 1024x768 albo wyłączeniu części efektów poprawiających jakość obrazu (np. filtrowanie anizotropowe, albo wielokrotny antyaliasing).

Karta wyposażona jest w mechanizm Smart Cooling, który dostosowuje szybkość pracy wentylatora chłodzącego układ graficzny do jego aktualnego obciążenia.

Wirtualne dodatki

Podobnie jak w wielu innych kartach z układami Radeon, także w tym przypadku gracz otrzymuje w komplecie grę "Half-Life 2", a właściwie kupon, pozwalający na jej darmowe pobranie w momencie, gdy gra pojawi się już na rynku.

Informacje Asus,http://www.asus.com.pl

Cena 1049 zł