Asus Transformer Book T100TAM, czyli wersja premium modelu T100

Transformer Book T100 to bardzo udany, kompaktowy komputer hybrydowy w ofercie firmy Asus. Producent zaprezentował właśnie nowy, poprawiony model oznaczony T100TAM.

Asus Transformer Book T100 to tablet działający pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.1, który sprzedawany jest w komplecie ze stacją dokującą w formie klawiatury. Po złożeniu obu elementów można z urządzenia korzystać niczym z klasycznego laptopa z 10-calowym ekranem.

Tablet został bardzo ciepło przyjęty przez rynek, dlatego teraz producent postanowił wprowadzić nową, zmodyfikowaną wersję urządzenia do sprzedaży. Tablet nosi nazwę Transformer Book T100TAM i cechuje się metalową obudową, szybszym procesorem i ekranem o lepszej jakości

Zobacz również:

Plastikowa obudowa była jednym z największych minusów pierwszej wersji tabletu Transformer Book o nazwie T100, dlatego w nowej edycji T100TAM Asus zdecydował się na użycie aluminium. Zaowocowało to zwiększeniej się wagi urządzenia o około 10% z 550 do 605 gramów. Niestety, wprowadzenie metalu dotyczy wyłącznie tabletu, a stacja dokująca nadal będzie plastikowa.

Asus Transformer Book T100TAM, czyli wersja premium modelu T100

Wśród innych zmian w modelu Transformer Book T100TAM względem wersji T100 warto wymienić też lepszą matrycę IPS. Ma ona taką samą rozdzielczość jak w przypadku poprzednika, ale ma zapewnić lepsze odwzorowanie kolorów. Ostatnim poprawionym elementem jest nowy procesor, czyli Intel Atom Z3755 BayTrail taktowany zegarem 1,46-2,39 GHz, podczas gdy poprzednio zastosowany został Intel Atom Z3740 z zegarem 1,33-1,86 GHz. Niestety, nie została zwiększona ilość pamięci RAM i nadal wynosi ona 2 GB.

źródło: softpedia.com