Asus Transformer Prime dostanie Androida 4.0 i ułatwi rootowanie

We wtorek, 3 stycznia, Asus podał dwie ważne informacje na temat swojego Eee Pada Transformer Prime. Zapowiedział wydania narzędzi do odblokowywania programu rozruchowego, co umożliwi rootowanie tabletu i uzyskanie nad nim pełnej kontroli oraz poinformował, że aktualizacja do Andorida 4.0 zostanie wprowadzona już 12 stycznia.

Asus Eee Pad Transformer Prime

Asus spotkał się w tym tygodniu z krytyką, gdy poinformował, że Transformer Prime otrzyma szyfrowany program rozruchowy (bootloader), co uczyni niemożliwym rootowanie tabletu i instalowanie zmodyfikowanych wersji Androida (tzw. ROM-ów) lub innych systemów. Społeczność XDA-Developers rozpoczęła kampanię, w której żądała, by Asus odblokował Transformera Prime.

Tajwański producent ugiął się pod naciskiem użytkowników i stwierdził, że przygotuje narzędzie do odblokowywania botloadera. Będzie ono ostrzegało, że rootowanie tabletu może być ryzykowne i prowadzi do zerwania umowy gwarancyjnej. Podobnie postąpiły w zeszłym roku firmy HTC i Motorola.

Kolejna dobra wiadomość dla użytkowników pojawiła się an Facebookowym koncie Asusa, gdzie firma poinformowała, że system Transformera Prime zostanie zaktualizowany do Androida 4.0. Proces ten rozpocznie się już 12 stycznia, a użytkownicy tabletu będą mogli cieszyć się nowymi możliwościami, jakie da im popularny Ice Cream Sandwich.

Zapraszamy też do zapoznania się z naszym rankingiem najlepszych tabletów 2011 roku.