Asus Transformer Prime, recenzja. Tablet z doczepianą klawiaturą

Asus wypuścił na rynek pierwszy tablet działający pod kontrolą systemu Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich. Jest on przeznaczony zarówno na tablety, jak i smartfony. Jednak nie to go wyróżnia. Podobnie jak jego poprzednik można używać go z dockiem będącym klawiaturą z dodatkowym akumulatorem.


Klawiatura do tabletu

Pisanie na klawiaturze ekranowej tabletu nie należy do najwygodniejszych czynności. Ekran jest płaski, a w dodatku większość urządzeń tego typu, które do tej pory testowaliśmy, nie jest wyposażona w wibracje. W smartfonach z Androidem imitują one kontakt z prawdziwą klawiaturą po naciśnięciu klawisza. Na rynku dostępnych jest wiele klawiatur na bluetooth, które można podłączyć do tabletu, ale rozwiązanie Asusa jest wyjątkowe. Klawiatura posiada bowiem dodatkowy akumulator zapewniający kilka dodatkowych godzin pracy i specjalny slot, którym łączy się z tabletem i pozwala ustawić ekran pod niemal dowolnym kątem.

Tablet z klawiaturą, a netbook

Asus Transformer Prime często jest opisywany w kontekście zastąpienia tym urządzeniem netbooka. Niestety system Android, nawet w wersji Ice Cream Sandwich, nie jest zbyt dobrze przystosowany do obsługi myszą, touchpadem i za pomocą skrótów klawiaturowych. Dlaczego uważamy, że taka hybryda, podobnie jak rozwiązanie w postaci lapdocka do Motoroli Atrix, nie zdaje egzaminu dowiecie się z naszej recenzji. Znajdziecie ją na portalu AndroidLife (kliknij w obrazek poniżej)

Asus Transformer Prime, recenzja. Tablet z doczepianą klawiaturą

Przeczytaj recenzję AndroidLife!