Asus Vento 3600

Oryginalna stylistyka, kryjąca funkcjonalne wnętrze bez zbędnych dodatków.

Oryginalna stylistyka, kryjąca funkcjonalne wnętrze bez zbędnych dodatków.

Asus Vento 3600 to jedna z bardziej oryginalnych konstrukcji, jakie mieliśmy okazję testować. Wszystko za sprawą nietypowego, futurystycznego kształtu, stanowiącego jedną z mocniejszych stron tego modelu.

Obudowa od środka

Wnętrze nie jest równie imponujące. W całości wykonane z blachy, w porównaniu do masowych konstrukcji za niewielkie pieniądze prezentuje się dobrze, choć nie znajdziemy tu "wodotrysków". Jest za to kilka elementów, które w dobrej obudowie znaleźć się powinny. Możliwość szybkiego montażu kart rozszerzeń, napędów optycznych, wyciągane ruszty twardych dysków z gumowymi nakładkami zapobiegającymi przenoszeniu się drgań na obudowę to dodatki usprawniające codzienne użytkowanie. Dodatkowym plusem jest standardowo montowany z tyłu obudowy duży wentylator (120x120x25 mm) i mniejszy (80x80x20 mm), montowany tuż przy przednim panelu. Na uwagę zasługuje bezśrubowe mocowanie panelu bocznego, który po prostu dokręcamy za pomocą specjalnego pokrętła.

Do dyspozycji mamy cztery duże wnęki 5,25-calowe i jedną mniejszą, 3,5-calową. W środku przygotowano dwie wnęki na twarde dyski, wkręcane do specjalnego rusztowania. Ciekawie zaprojektowano klapkę przedniego panelu, która nie odchyla się na boki, jak w większości modeli, ale unosi do góry. Z przodu obudowy, na dole, są cztery złącza USB 2.0, wejście mikrofonowe oraz wyjście słuchawkowe.

Osoby dbające o odpowiednie schładzanie procesora ucieszy wiadomość, że z boku obudowy zamontowano specjalny komin, którym pobierane jest powietrze z zewnątrz do schładzania jednostki centralnej.

Niestety, trzeba dokupić zasilacz, co przy wysokiej cenie obudowy może być sporym problemem.

Informacje

Asus, tel. 022 5781188

http://www.pl.asus.com

Cena 599 zł