Asus: będzie Eee PC z 3G

Przedstawiciele firmy Asustek zapowiedzieli, że jeszcze w tym roku na rynku pojawi się nowa wersja miniaturowego komputera przenośnego Eee PC, która wyposażona będzie w moduł 3G. Urządzenie to ma być dostępne w Europie pod koniec września.

Wprowadzenie do oferty mininotebooka obsługującego standard łączności bezprzewodowej 3G będzie odpowiedzią Asusteka na działania konkurencyjnych producentów - o przygotowaniach do produkcji takich urządzeń informowali ostatnio przedstawiciele kilku firm - m.in. Elitegroup Computer Systems (ECS). Co ważne, ECS zaczął już negocjacje z operatorami komórkowymi w Europie, którzy zajmą się na tym rynku dystrybucją niewielkich notebooków z 3G (mają one trafić na Stary Kontynent pod koniec września lub na początku października - mowa tu o modelu G10IL).

Oferowane przez Asusteka urządzenie będzie wyposażone we wbudowany modem 3G, który pozwoli na korzystanie z technologii HSDPA oraz HSUPA (High Speed Downlink/Uplink Packet Access). Ceny urządzenia na razie nie podano - wiadomo jednak, że będzie ono sprzedawane w pakiecie z zestawem usług telekomunikacyjnych (podobnie, jak sprzedawane są telefony komórkowe).