Asus: budżetowa płyta z Celeronem na pokładzie

W Sieci pojawiły się informacje na temat nowej "budżetowej" płyty głównej mATX Asusa o oznaczeniu I220GC. Co ciekawe, urządzenie dysponuje wbudowanym procesorem Intel Celeron 220.

Asus I220GC to mało wydajne rozwiązanie, korzystające z chipsetu 945GC. Z pewnością znajdzie zastosowanie w tanich komputerach - oferuje bowiem wbudowany na stałe i chłodzony aktywnie procesor Intel Celeron 220 (korzystający z szyny FSB 533 MHz jednordzeniowy układ pracujący z częstotliwością 1,2 GHz i posiadający 512 kB pamięci drugiego poziomu oraz cechujący się współczynnikiem TDP na poziomie 19 W).

Asus I220GC

Asus I220GC

Sprzęt dysponuje zintegrowanym układem graficznym Intel GMA950, pozwalającym na podłączenie wyświetlacza wyłącznie za pomocą złącza D-Sub. Co ważne, istnieje jednak możliwość skorzystania z wydajniejszej grafiki w wersji PCI-Express x16. Warto też wspomnieć o dwóch slotach PCI, jednym PCI-Express x1, czterech złączach SATA, jednym PATA, czterech portach USB 2.0, 6-kanałowej karcie dźwiękowej oraz module 10/100 Mbit Ethernet.

Niestety cena urządzenia nie została podana. Więcej na jego temat można znaleźć pod tym adresem.