Asus: budżetowa płyta z Celeronem na pokładzie

W Sieci pojawiły się informacje na temat nowej "budżetowej" płyty głównej mATX Asusa o oznaczeniu I220GC. Co ciekawe, urządzenie dysponuje wbudowanym procesorem Intel Celeron 220.

Asus I220GC to mało wydajne rozwiązanie, korzystające z chipsetu 945GC. Z pewnością znajdzie zastosowanie w tanich komputerach - oferuje bowiem wbudowany na stałe i chłodzony aktywnie procesor Intel Celeron 220 (korzystający z szyny FSB 533 MHz jednordzeniowy układ pracujący z częstotliwością 1,2 GHz i posiadający 512 kB pamięci drugiego poziomu oraz cechujący się współczynnikiem TDP na poziomie 19 W).

Asus: budżetowa płyta z Celeronem na pokładzie

Asus I220GC

Sprzęt dysponuje zintegrowanym układem graficznym Intel GMA950, pozwalającym na podłączenie wyświetlacza wyłącznie za pomocą złącza D-Sub. Co ważne, istnieje jednak możliwość skorzystania z wydajniejszej grafiki w wersji PCI-Express x16. Warto też wspomnieć o dwóch slotach PCI, jednym PCI-Express x1, czterech złączach SATA, jednym PATA, czterech portach USB 2.0, 6-kanałowej karcie dźwiękowej oraz module 10/100 Mbit Ethernet.

Niestety cena urządzenia nie została podana. Więcej na jego temat można znaleźć pod tym adresem.