Asus chce zaoferować użytkownikom smartwatch za niecałe 100 dolarów

Asus jest zainteresowany stworzeniem inteligentnego zegarka opartego o platformę Android Wear. Urządzenie ma być wyposażone w podobny zestaw funkcji, co smartwatche konkurencji, ale akcesorium ma wyróżniać znacznie niższa cena w porównaniu do zaprezentowanych do tej pory gadżetów konkurencji.

Na konferencji Google I/O oprócz nowej wersji systemu operacyjnego Android L została oficjalnie zaprezentowana platforma Android Wear wraz z kilkoma zegarkami, które ją wykorzystują. Oprogramowanie przygotowano na bazie klasycznego Androida z myślą o urządzeniach z segmentu technologii ubieralnej. Pierwsze dwa smartwatche oparte o tą platformę zaprezentowano podczas prezentacji otwierającej wydarzenie.

Dwa pierwsze smartwatche działające pod kontrolą Android Wear pochodzą od dwóch koreańskich firm: Samsunga i LG. Zapowiedziana Motorola Moto 360 z okrągłą kopertą pojawi się w przeciągu kilku miesięcy. Wszystkie te trzy urządzenia łączy jednak dość wysoka cena wynosząca powyżej 200 dolarów i dostępność wyłącznie na wybranych rynkach. Użytkownicy z Polski w celu zakupu pierwszego smartwatcha z Android Wear, czyli LG G Watch, muszą znać kogoś np. w Stanach Zjednoczonych i przygotować 230 dolarów.

Asus chce zaoferować użytkownikom smartwatch za niecałe 100 dolarów

Asus planuje natomiast wydać smartwatcha, który ma kosztować od 99 do 149 dolarów. Nie wiadomo jeszcze, jak wypadnie pod względem specyfikacji na tle konkurencji, ale ma realizować te same zadania za połowę ceny. W przypadku tej firmy już kilkukrotnie na rynek trafiły produkty z różnych kategorii, w tym tablety, które praktycznie nie odstawały pod względem specyfikacji i wydajności od konkurencji, ale były też wyraźnie tańsze. Asus wierzy, że to samo uda się w przypadku inteligentnych zegarków.

źródło: techcrunch.com