Asus dla Athlona64

Firma Asus wprowadza na rynek płytę główną przeznaczoną dla nowych 64-bitowych procesorów AMD - Athlon64. Oznaczona symbolem K8V Deluxe płyta jest oparta na chipsecie VIA K8T800 i posiada szerokie możliwości overlockingu.

Asus dla Athlona64

Technologia HyperTransport zastosowana w konstrukcji płyty pozwala na szybkie przesyłanie danych przez wewnętrzne magistrale komputera. Dzięki temu komunikacja pomiędzy poszczególnymi podzespołami może osiągać prędkość do 12,8 GB/s. W kwestii overlockingu K8V Deluxe oferuje możliwość regulowania częstotliwości magistrali systemowej od 200 do 300 MHz, zmianę napięcia Vcore oraz regulację napięcia chipsetu. Zapewni to zwiększoną stabilność podczas pracy z parametrami innymi, niż nominalne. Płyta została wyposażona ponadto w kontroler RAID, dwa kanały Serial ATA, port FireWire oraz 8 portów USB 2.0.

Rozwiązanie dostępu do sieci opiera się na łączności bezprzewodowej Wi-Fi oraz interfejsie LAN o przepustowości 1000 Mbps. Złącze Wi-Fi jest już w stanie obsłużyć nowy standard IEEE 802.11g pozwalający na maksymalną przepustowość 54 Mbps.

Płytę będzie można nabyć w specjalnym komplecie 3-w-1, w skład którego wejdzie płyta, procesor Athlon64 3200+ oraz cooler Thermaltake Venus 10.

Więcej informacji: http://www.asus.com