Asus gwarantuje brak uszkodzonych pikseli

Tajwański Asus, jako pierwszy producent notebooków, objął 3 nowe serie swoich komputerów przenośnych - W1, V6 oraz M6 gwarancją Zero Bright Dot. Dzięki temu użytkownicy notebooków z tych serii mogą być pewni, że ich wyświetlacze nie będą zawierać żadnych zapalonych na stałe uszkodzonych pikseli. Jeśli natomiast taka usterka się pojawi, wadliwy panel zostanie wymieniony na nowy.

Panel LCD złożony jest z pikseli, z których każdy składa się z kolei z 3 subpikseli, odpowiedzialnych za wyświetlanie koloru czerwonego, zielonego i niebieskiego. Poprzez wyświetlanie lub blokowanie wyświetlania odpowiedniej barwy w każdym z subpikseli, piksel może przybierać żądany kolor, czego efekty widzimy na ekranie w postaci obrazu. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy któryś z subpikseli pozostaje cały czas zapalony, uniemożliwiając w ten sposób poprawne wyświetlanie koloru przez piksel. Innymi słowy - zapalony piksel to taki, który jest widoczny na czarnym tle.

Uszkodzonych pikseli nie da się usunąć. Jedynym rozwiązaniem jest wymiana całego panelu. Niestety, powszechną praktyką wśród producentów wyświetlaczy LCD jest ustalanie "norm" stwierdzających dopuszczalną ilość uszkodzonych pikseli w panelu. Cierpią na tym użytkownicy, którzy zmuszeni są do pracy z wadliwymi wyświetlaczami.

Asus wykonał pierwszy krok w kierunku poprawienia samopoczucia i komfortu pracy klientów, którzy zakupią jego notebooki. Producent gwarantuje, że matryce w zakupionych przez nich notebookach z serii W1, M6 oraz V6 będą wolne od zapalonych pikseli. Jeśli w ciągu 30 dni od daty zakupu użytkownik wykryje choć jeden zapalony na stałe piksel, panel jego notebooka zostanie wymieniony na nowy, pozbawiony usterek. Warunkiem koniecznym do skorzystania z gwarancji Zero Bright Dot jest przedstawienie faktury lub innego dowodu zakupu.

Więcej informacji:

http://pl.asus.com/products/notebook/event/zbd/HTML/index.htm


Zobacz również