Asus: klienci wolą Eee PC z Windows

Klienci będą chętniej kupowali komputer Eee PC wyposażony w system Windows niż w jedną z dystrybucji Linuksa - twierdzą przedstawiciele Asusa. Ich zdaniem, stosunek sprzedaży Eee PC z systemem Microsoftu oraz z OS-em spod znaku pingwina będzie wynosił 6:4 - i to mimo tego, że wersja z Windows jest prawie dwukrotnie droższa.

Przedstawiciele Asusa mówią, że z ich analiz wynika, iż wprowadzona właśnie do oferty Eee PC z Windows XP Home do końca roku stanie się popularniejszy niż oferowana już od kilku miesięcy wersja z Linuksem. Koncern chce w tym roku sprzedać ok. 5 mln tych urządzeń i spodziewa się, że 3 mln klientów wybierze wersję z Windows, zaś ok. 2 mln - wersję z open-source'owym systemem operacyjnym. Co więcej, prezes Asusa, Jonney Shih, oświadczył, że spodziewa się znacznego zwiększenia zainteresowania klientów tym produktem - jego zdaniem wiele osób z niecierpliwością oczekiwało pojawienia się w sklepach wersji z systemem Microsoftu.

W ofercie koncernu dostępne są dwie wersje Eee PC z Windows - tańsza, kosztująca ok. 410 USD, wyposażona jest w 7-calowy wyświetlacz LCD, 4 GB pamięci flash oraz 512 MB RAM-u. Druga wersja ma o 4 GB pamięci flash więcej, wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny oraz wydajniejszą baterię (wystarcza ona na ok. 3,5 h; ta zastosowana w tańszym modelu - na 2,8 godziny). Koszt urządzenia to ok. 470 USD.

Asus: klienci wolą Eee PC z Windows

Eee PC z Linuksem

Eee PC z Linuksem (dystrybucją firmy Xandros) jest najtańszy - kosztuje zaledwie 260 USD i ma zaledwie 2 GB pamięci flash. We wszystkich modelach zastosowano procesory Intel Pentium M. Komputery ważą poniżej 1 kg.

Więcej informacji o Eee PC znaleźć można na stronie koncernu Asus.