Asus ma zaprezentować na IFA 2014 inteligentny zegarek ZenWatch

Asus nie pierwszy raz zapowiada bez podawania żadnych konkretnych szczegółów, że pracuje nad inteligentnym zegarkiem. Dzisiaj pojawiło się w serwisie YouTube krótkie wideo promocyjne, które odpowiada na pytanie, jaką nazwę będzie nosić nowy smartwatch.

Premiery pierwszego smartwatcha produkcji Asusa spodziewamy się już na początku przyszłego miesiąca. Inteligentny zegarek ma zostać zaprezentowany w towarzystwie innych nowości już w pierwszym tygodniu września podczas berlińskich targów IFA 2014.

Asus ma zaprezentować na IFA 2014 inteligentny zegarek ZenWatch

Asus już kilkukrotnie sugerował, że rozpoczął pracę nad stworzeniem takiego produktu, ale do tej pory firma nie podzieliła się żadnymi konkretnymi informacjami. Szczegółów dotyczących tego, jakie możliwości będzie miał zegarek ZenWatch oraz na jakie podzespoły zdecydował się producent dowiemy się najpewniej dopiero po oficjalnej prezentacji.

Zobacz również:

  • Odbierz rabat 700 zł przy zakupie laptopa w x-kom! Jak to zrobić?

Nie przeszkodziło to jednak Asusowi w udostępnieniu w serwisie YouTube krótkiego materiału promocyjnego, który jest obietnicą prezentacji nowego sprzętu. Widać na nim, jak nowy produkt będzie wyglądał. Poznaliśmy też oficjalną nazwę nowego inteligentnego zegarka. Będzie ona nawiązywała do innych produktów w ofercie, w tym smartfonów z system Android.

Producent zdecydował się nazwać produkt ZenWatch. Nadal nie wiemy, jak będzie się ten sprzęt prezentował pod względem specyfikacji, ani jaka będzie jego cena. Wiemy jednak, że nowy smartwatch Asusa będzie przypominał klasyczny zegarek na rękę z bardzo wąską ramką dookoła ekranu. Wygląda też na to, że nowy zegarek będzie dość cienki w porównaniu do innych produktów z tej kategorii dostępnych już w sprzedaży.