Asus: miedziany "Cichy Rycerz"

Firma Asus wprowadziła do swojej oferty nowy cooler o nazwie Silent Knight. Urządzenie, które charakteryzuje się ciekawym wyglądem oraz miedzianą budową, przeznaczone jest między innymi do chłodzenia najbardziej wydajnych procesorów z rodziny Intel Core 2 Extreme.

Asus: miedziany "Cichy Rycerz"

Asus Silent Knight

Silent Knight mierzy 115 x 140 x 110 mm (waży 610 g) i charakteryzuje się ciekawym wyglądem. Urządzenie, które wykonane zostało w całości z miedzi (miedziana podstawa, żebra oraz sześć ciepłowodów) współpracuje z następującymi procesorami: Intel Core 2 Extreme, Core 2 Duo, Pentium D (Dual-Core), Intel Pentium 4, Celeron D, AMD Athlon 64 X2, FX (Dual-Core), AMD Athlon 64 i Sempron. Miedziane żebra odbierające ciepło z ciepłowodów (trzy na każdą ze stron) z podstawy, schładzane są przez wentylator o wymiarach 92 x 92 x 25 mm obracający się z prędkością 2200 obrotów na minutę (+/- 10%).

Warto też wspomnieć o niebieskiem podświetleniu LED dzięki któremu urządzenie może zainteresować entuzjastów tuningu komputerowego. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.