Asus - nowa nagrywarka z LightScribe

Firma Asus zapowiedziała wprowadzenie na polski rynek nowej nagrywarki DVD, wyposażonej w funkcję tworzenia etykiet płyt w technologii LightScribe. Model DRW-1612BL zapisywał będzie krążki DVD z maksymalną prędkością 16x.

Na liście nagrywanych przez napęd nośników znalazły się:

DVD+R \ DVD-R - ich zapisywanie odbywa się z maksymalną prędkością 16x;

DVD+RW \ DVD-RW - 8x

DVD+R DL\ DVD-R DL - 8x

DVD-RAM - 12x

CD-R - 48x

CD-RW - 32x

Asus - nowa nagrywarka z LightScribe

Asus DRW-1612BL

Asus DRW-1612BL obsługuje funkcję etykietowania płyt w systemie LightScribe - opcja ta umożliwia na umieszczeniu na górnej powierzchni nośnika grafik lub napisów (w zestawie znajdzie się aplikacja do projektowania i "wypalania" etykiet). Aby nabywca mógł od razu po zakupie urządzenia wypróbować tę opcję, w zestawie z nagrywarki znajdą się dwie płyty kompatybilne z technologią (1 CD-R oraz 1 DVD-R).

Napęd wyposażony jest także w systemy FlextraLink (który zapobiega błędom wynikającym z opróżnienia bufora), FlextraSpeed (optymalizujący prędkość nagrywania) oraz DDSSII (Double Dynamic Suspension System II - system odpowiedzialny za redukcję poziomu drgań i zwiększenie efektywności pracy układu laserowego, a także dostosowanie szybkości pracy czytnika do warunków technicznych płyty).

Urządzenie dostępne będzie w trzech kolorach: czarnym, białym i srebrnym. Jego ceny na razie nie podano.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Asusa.