Asus "odchudza" Strikera II Formula

W Sieci pojawiły się informacje na temat nowej płyty głównej firmy Asus o oznaczeniu P5N72-T Premium. Urządzenie to będzie okrojoną wersją modelu Striker II Formula.

Model P5N72-T Premium - podobnie jak jego lepiej wyposażony poprzednik - zbudowano przy wykorzystaniu płytki PCB pokrytej czarnym laminatem. Urządzenie odróżnia się jednak od modelu Striker II Formula nieco skromniejszym systemem pasywnego chłodzenia. Ponadto producent zdecydował się na uszczuplenie konstrukcji o przycisk do szybkiego resetowania ustawień CMOS (Clear CMOS) oraz przycisk RESET. Nie znajdziemy również logo cechującego produkty z linii Republic of Games (na jego miejscu pojawiło się natomiast oznaczenie świadczące o wsparciu dbającej o oszczędność energii technologii Asus EPU) oraz odpowiedniego złącza pozwalającego na podłączenie zewnętrznego informacyjnego ekranu LCD.

Pomimo tych cięć urządzenie może posłużyć do zbudowania bardzo wydajnej platformy do grania (wspiera technologię 3-Way SLI). Oczywiście powinno być też tańsze od modelu Striker II Formula (producent nie podał jednak na razie ceny).

Zdjęcie płyty można znaleźć pod tym adresem.


Zobacz również