Asus: pobierz narzędzie odblokowujące bootloader tabletu Transformer Prime

Firma Asus udostępniła właśnie narzędzie, które można wykorzystać do odblokowania bootloadera tabletu Transformer Prime i instalowania nieoficjalnych ROM-ów. Pamiętaj jednak, że grożą ci za to pewne sankcje.

Asus Eee Pad Transformer Prime

Asus Eee Pad Transformer Prime to bardzo interesujący tablet, który wyróżnia się na tle konkurencji hybrydową konstrukcją. Oznacza to, że pozwala on na podłączeniu opcjonalnej stacji dokującej z klawiaturą, dzięki której może się przemienić w pełni sprawnego laptopa.

Bootloader zablokowany

To cieszące się wielkim zainteresowaniem konsumentów urządzenie miało do tej pory jednak jedną cechę, która była szeroko krytykowana na różnych forach. Chodzi mianowicie o to, że Asus zabezpieczył dostęp do bootloadera 128-bitowym kluczem AES wspieranym przez układ Tegra 3. Dzięki temu użytkownicy nie mogli "grzebać" w tablecie wgrywając nieoficjalne ROM-y.

Bootloader odblokowany

Już kilka dni po po premierze tabletu Transformer Prime Asus zareagował na krytykę konsumentów i zapowiedział, że opracuje narzędzie odblokowujące bootloader. Jak widać dotrzymał słowa, gdyż dosłownie przed chwilą je udostępnił.

Bootloader - uwaga!

Narzędzie Bootloader Unlock Tool przeznaczone jest wyłącznie dla posiadaczy tabletów Prime pracujących pod kontrolą mobilnego systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Jeżeli jesteś nim zainteresowany, Asus wyraźnie przypomina, że musisz się liczyć z utratą gwarancji.

Bootloader Unlock Tool możesz pobrać pod tym adresem.

_____________

Bardzo cieszy mnie decyzja Asusa. A was?