Asus pokazuje swoją koncepcję płyty głównej przyszłości

Płyta główna chłodzona wodą, z wentylatorem Hydra Cortex i 7-calowym wyświetlaczem dotykowym - oto koncepcja przyszłościowej płyty głównej wg Asusa.

Choć firma nie mówiła nic na temat tego, co z jej projektem Precog (prototyp laptopa z dwoma oddzielnymi ekranami, pokazany na targach Comptex w ub. roku), mogliśmy zobaczyć ASUS Prime. Jest to niezwykle efektownie wyglądająca płyta główna z siedmiocalowym ekranem dotykowym OLED, wentylatorem Hydra Cortex i chłodzona wodą. Na wyświetlaczu pokazują się informacje dotyczące temperatury, wydajności oraz szybkości, z jaką pracuje wentylator. Dzięki ekranowi dotykowemu można ją ręcznie ustawiać. Miejsce na kartę graficzną znalazło się na jej tyle, a zestaw modułów I/O pozwala w prosty sposób montować nowe podzespoły oraz wyjścia.

Asus pokazuje swoją koncepcję płyty głównej przyszłości

Nie jest to pierwszy model ASUS Prime, jednak jak dotąd producent nie wprowadził na rynek żadnej płyty głównej z wyświetlaczem. I nie wiadomo, kiedy wprowadzi, ponieważ nie jest to jeszcze żaden oficjalny model sprzedażowy, a jedynie "płyta koncepcyjna", pokazująca jak mogą wyglądać kolejne propozycje producenta.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 29.07.2021]
  • Lidl - urządzenia znanych marek, które kupisz w niższej cenie [04.08.2021]
  • Computex 2021: nowości od AMD
Asus pokazuje swoją koncepcję płyty głównej przyszłości

Szkoda tylko, że nie podano żadnych bardziej szczegółowych informacji technicznych. Ale jedno trzeba Asusowi przyznać - koncepcję ma świetną.