Asus pokazuje swoją koncepcję płyty głównej przyszłości

Płyta główna chłodzona wodą, z wentylatorem Hydra Cortex i 7-calowym wyświetlaczem dotykowym - oto koncepcja przyszłościowej płyty głównej wg Asusa.

Choć firma nie mówiła nic na temat tego, co z jej projektem Precog (prototyp laptopa z dwoma oddzielnymi ekranami, pokazany na targach Comptex w ub. roku), mogliśmy zobaczyć ASUS Prime. Jest to niezwykle efektownie wyglądająca płyta główna z siedmiocalowym ekranem dotykowym OLED, wentylatorem Hydra Cortex i chłodzona wodą. Na wyświetlaczu pokazują się informacje dotyczące temperatury, wydajności oraz szybkości, z jaką pracuje wentylator. Dzięki ekranowi dotykowemu można ją ręcznie ustawiać. Miejsce na kartę graficzną znalazło się na jej tyle, a zestaw modułów I/O pozwala w prosty sposób montować nowe podzespoły oraz wyjścia.

Nie jest to pierwszy model ASUS Prime, jednak jak dotąd producent nie wprowadził na rynek żadnej płyty głównej z wyświetlaczem. I nie wiadomo, kiedy wprowadzi, ponieważ nie jest to jeszcze żaden oficjalny model sprzedażowy, a jedynie "płyta koncepcyjna", pokazująca jak mogą wyglądać kolejne propozycje producenta.

Szkoda tylko, że nie podano żadnych bardziej szczegółowych informacji technicznych. Ale jedno trzeba Asusowi przyznać - koncepcję ma świetną.