Asus pozwany za nazwę tabletu Eee Pad Transformer Prime

Eee Pad Transformer Prime to najnowszy hybrydowy tablet Asusa, który jako pierwszy na świecie został wyposażony w czterordzeniową platformę Nvidia Tegra 3. Jak się właśnie okazało, tajwański producent został pozwany przez firmę Hasbro do której należą znaki towarowe "Transformers" i "Optimus Prime".

Eee Pad Transformer Prime to hybrydowa konstrukcja, która po podłączeniu opcjonalnej stacji dokującej z klawiaturą pozwala przemienić tablet w laptopa. Ze względu na tę zaskakująca właściwość Asus szukając nazwy dla swojego produktu postanowił prawdopodobnie sięgnąć do filmów o Transformersach, a konkretnie do dowodzącego Autobotami walecznego Optimusa Prime'a.

Nawet jeżeli by tak nie było, większości z nas i tak nazwa nowego tabletu kojarzy się właśnie z tą postacią.

Niestety dla tajwańskiego producenta nie spodobała się to produkującej zabawki firmie Hasbro, do której należą m.in. znaki towarowe "Transformers" i "Optimus Prime". Złożyła ona więc właśnie stosowny pozew w sądzie zarzucając Asusowi bezpodstawne ich wykorzystanie.

Wydaje się, że Asus będzie w stanie obronić się przed sądem. Nazwa jego laptopa brzmi bowiem "Eee Pad Transformer Prime" a nie np. "Eee Pad Optimus Prime". Z drugiej jednak strony w Stanach Zjednoczonych pod koniec listopada poprzedniego roku zostały wyemitowane pierwsze odcinki serii komputerowych animacji pt. "Transformers: Prime"...

_____

Szczerze powiedziawszy, gdy usłyszałem o nowym tablecie Asusa zacząłem się zastanawiać, czy dogadał on się z kimś kto ma prawa do nazwy Optimus Prime. Też tak mieliście?