Asus pracuje nad tańszą wersją tabletu MeMO Pad HD 7

Szukasz taniego, niewielkiego tabletu? Jeżeli tak, być może wkrótce na rynku pojawi się propozycja, która powinna Cię zainteresować: Asus MeMO Pad 7 (K017).

W 2013 roku na rynek trafił tablet MeMO Pad HD 7, który pod względem współczynnika możliwości/cena mieścił się w ścisłej czołówce tanich, 7-calowych modeli (a może był nawet liderem). Na urządzenie to decydowało się wiele osób, które wcześniej skłaniały się do zakupu Nexusa 7. Przekonała je naprawdę przyzwoita wydajność, o 100 zł niższa cena oraz dodatkowe funkcjonalności takie jak aparat fotograficzny i slot kart pamięci SD. Obecnie tablet MeMO Pad HD 7 można kupić już za niespełna 550 złotych.

Osoby, dla których wspomniana cena jest jednak wciąż za wysoka być może otrzymają wkrótce interesującą propozycję ze strony Asusa. W bazie danych Bluetooth SIG pojawiły się bowiem dane nowego tabletu tajwańskiej firmy noszącego oznaczenie MeMO Pad 7 (K017). Wynika z nich, że urządzenie to oferuje 7-calowy ekran o niższej rozdzielczości 1024 x 600 pikseli (dlatego w nazwie brakuje "HD") oraz dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2520 (1,2 GHz).

Obecnie oczekuje się, że nowy tablet mógłby kosztować 99 euro.