Asus prezentuje GeForce GTX Titan Black i GTX 790 z 6 GB pamięci na karcie

Asus ma w planach wydanie kilku zupełnie nowych kart graficznych z serii Nvidia GeForce GTX. Na oficjalną prezentację musimy jeszcze nieco poczekać, ale karty pojawiły się w przedsprzedaży w kilku sklepach internetowych handlujących podzespołami komputerowymi. Będzie drogo!

Oprócz przeznaczonej dla mniej wymagających użytkowników karty GeForce GTX 750 spodziewamy się też naprawdę wydajnej i bardzo drogiej propozycji w postaci GeForce GTX Titan Black Edition. Karta ma mieć naprawdę mocne parametry oraz aż 6 GB wbudowanej pamięci GDDR5. Oprócz tego w planach Asusa jest jeszcze jedna karta z najwyższej półki cenowej i wydajnościowej o nazwie GTX 790.

Wspomniane karty graficzne jeszcze nie zostały przez Asusa i Nvidię oficjalnie zaprezentowane, ale trafiły już do oferty niektórych sklepów. Nie poznaliśmy jeszcze szczegółów dotyczących specyfikacji nowych kart, ale pojawiły się pierwsze ceny wspomnianych jednostek. Te nie są zaskoczeniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę ceny produktów wydanych w ubiegłym roku.

Zobacz również:

Najciekawszą z zapowiedzianych modeli jest bez wątpienia Asus GeForce GTX Titan Black Edition. Ta karta graficzna wyposażona w 6 GB pamięci GDDR5 została wyceniona na kosmiczną kwotę 975 euro. W przeliczeniu na złotówki skutkować będzie ceną w dniu premiery powyżej 4 tysięcy złotych. Karta powinna trafić do sklepów jeszcze w przyszłym miesiącu.

Asus prezentuje GeForce GTX Titan Black i GTX 790 z 6 GB pamięci na karcie

W przypadku drugiego modelu o nazwie GeForce GTX 790 cena również nie należy do niskich. Ta karta pojawiła się w jednym z rosyjskich sklepów i jej cena w przedsprzedaży po przeliczeniu z rubli również wynosi nieco ponad 4,3 tysiąca złotych. Tego modelu spodziewać możemy się w marcu.

Oprócz dwóch topowych jednostek do sprzedaży mają trafić jeszcze dwie karty GeForce od Asua przeznaczone dla mniej wymagających klientów. Mowa o GTX 750 Ti z 2 GB pamięci, którego premiera ma mieć miejsce już 18 lutego. W tym przypadku nie znamy jeszcze orientacyjnej ceny.

źródło: videocardz.com