Asus przygotowuje podkręconego Radeona HD 4890

Serwis TechPowerUp uzyskał od Asusa informacje i zdjęcia prototypu nowego akceleratora grafiki opartego na chipie RV790. Radeon HD 4890 tajwańskiego producenta ma nieco różnić się od modelu referencyjnego AMD i zostanie fabrycznie podkręcony.

Wysyp Radeonów HD 4890 przewidziany jest na początku kwietnia br. Oczywiście wśród tłumu producentów należy się wyróżnić. Asus postawił na OC.

Nowa karta tajwańskiego producenta trafi do sprzedaży pod marką Matrix i umieszczona zostanie na czarnej płytce PCB, która została nieco zmodyfikowana przez Asusa. Urządzenie będzie wyposażone w dwa wentylatory, które będą obracać się niezależnie jeden od drugiego. Napięcie 55 nm rdzenia RV790 będzie można modyfikować programowo (do wartości 1,4 V). Asus zastosował także jedną wtyczkę 8-pinową do zasilania akceleratora (model referencyjny ma dwie 6-pinowe), zastępując nią jedną z 6-pinowych. Umożliwi to zwiększenie stabilności i potencjału podczas OC.

Asus przygotowuje podkręconego Radeona HD 4890

Asus Radeon HD 4890 (źródło: TechPowerUp.com)

Rdzeń nowego Matrixa będzie pracował najprawdopodobniej z zegarem 900 MHz, natomiast pamięć GDDR5 z częstotliwością 4 GHz. Karta zgodna będzie z bibliotekami DirectX 10.1. Premiera przewidziana jest w drugiej połowie kwietnia br.

Asus przygotowuje podkręconego Radeona HD 4890

Asus Radeon HD 4890 - widok z tyłu (źródło: TechPowerUp.com)

Zobacz Ranking produktów PCWorld.pl - karty graficzne