Asus - router WiFi z dyskiem, iTunes i BitTorrentem

Firma Asus zaprezentowała bezprzewodowy router, wyposażony we wbudowany twardy dysk o pojemności 160 GB oraz klienta iTunes i sieci BitTorrent. Model WL-700gE może m.in. pełnić funkcję sieciowego dysku.

Asus - router WiFi z dyskiem, iTunes i BitTorrentem

Asus WL-700gE

Asus WL-700gE wyposażony jest w większość istotnych opcji, które powinny znaleźć się w nowoczesnym routerze obsługującym WiFi - urządzenie ma pięć portów ethernetowych, oferuje wsparcie dla protokołów i standardów WEP, WPA/WPA2, TKIP oraz AES, można też do niego podłączać drukarki oraz dyski wyposażone w złącze USB.

Najciekawsze wydaje się jednak opcje dodatkowe, niespotykane zwykle w urządzeniach tego typu. Router ma bowiem wbudowanego klienta iTunes oraz obsługuje sieci BitTorrent. Dzięki temu użytkownik może wykorzystać najnowszy produkt Asusa do pobierania plików z sieci BitTorrent (bez konieczności włączania komputera) - router może jednocześnie pobierać do 7 plików, które zapisywane będą na wbudowanym, 160-gigabajtowym dysku. HDD umożliwia też wykorzystanie routera jako sieciowego dysku lub domowego serwera multimedialnego, który będzie wysyłał multimedia za pośrednictwem sieci WiFi do odpowiednich, zgodnych z tym standardem, urządzeń.

Terminu wprowadzenia urządzenia do sprzedaży na razie nie podano. Producent nie ujawnił również ceny - choć z nieoficjalnych informacji wynika, że router może kosztować nawet ok. 500 USD.