Asus szykuje 13-calowy notebook z procesorem ARM. Netbooki zagrożone?

Asus pracuje nad 13-calowym tanim notebookiem zbudowanym w oparciu o architekturę ARM - donosi serwis DigiTimes.com.

Serwis DigiTimes.com twierdzi, że pracuje nad 13-calowym notebookiem, który zostanie zbudowany w oparciu o wykorzystujący architekturę ARM układ Nvidii. Urządzenie ma pracować pod kontrolą systemu Android i pojawić się w sprzedaży pod koniec tego roku.

Warto zauważyć, że w ostatnich latach procesory ARM znacznie się rozwinęły w zakresie oferowanej wydajności. Są też w stanie zapewnić korzystającym z nich notebookom długi czas pracy na baterii co w połączeniu z atrakcyjną ceną powinno pozwolić tego typu urządzeniom zaistnieć na rynku i powalczyć z netbookami.

Zdaniem serwisu DigiTimes.com również inni producenci tacy jak Samsung Electronics, Toshiba i Acer planują wprowadzić do swojej oferty notebooki korzystające z procesorów ARM. Mają one kosztować około 300 dolarów i korzystać z układów firm Nvidia, Qualcomm i Texas Instruments.

_______

Wydaje się, że jeżeli notebooki ARM faktycznie będą kosztowały ok. 300 dolarów (wg dzisiejszego kursu walut jest to ok. 830 zł), z powodzeniem powalczą o rynek z netbookami. A Wy jak sądzicie? Czy bylibyście zainteresowani zakupem takiego komputera?