Asus szykuje Eee PC z Blu-ray

Przedstawiciele Asusa zapowiedzieli, że podczas targów Computex 2008 w Taipei firma oficjalnie zaprezentuje nowy komputer stacjonarny z rodziny Eee. Z pierwszych informacji na jego temat wynika, że urządzenie powinno zainteresować użytkowników wykorzystujących "peceta" do odtwarzania filmów - będzie ono bowiem wyposażone (opcjonalnie) w nagrywarkę Blu-ray oraz wyjątkowo małą, starannie zaprojektowaną, obudowę.

Eee Station nie będzie tak naprawdę zupełnie nowym produktem - to odświeżona wersja komputera znanego do tej pory jako Essentio CS5110. Przedstawiciele Asusa chwalą się, że będzie jeden z najmniejszych produkowanych seryjnie komputerów, w którym zamontowane zostaną (w opcji lub standardzie): procesor Core 2 Duo Intela, karta graficzna GeForce 8600 GT oraz nagrywarka Blu-ray. Szczegółowe informacje na temat nowości podane zostaną w najbliższych dniach.

Komputer sprzedawany będzie w zestawie z pilotem zdalnego sterowania - zdaniem Asusa, urządzenie będzie się świetnie nadawało do roli domowego centrum multimedialnego (szczególnie, jeśli zamontowany zostanie w nim czytnik Blu-ray).

Wiadomo już, że na tajwańskim rynku najtańsza wersja kosztować będzie ok. 660 USD (po przeliczeniu), zaś najdroższa (z najszybszym procesorem i nagrywarką Blu-ray) - 1640 USD. Wszystkie wersje wyposażone będą w wyjście HDMI.