Asus tworzy własnego Kinecta

Na fali popularności nowego kontrolera Microsoftu, powstają kolejne przypominające go urządzenia. Jednym z najciekawszych na pewno będzie WAVI Xtion powstający dzięki współpracy firm Asus i PrimeSense - twórcy Kinecta.

Wavi Xtion - Kinect od Asusa

Zobacz także

Zestaw Wavi Xtion składa się z kamery i skrzynek przesyłających dane

Asus ogłosił swoje plany związane z wprowadzeniem na rynek urządzenia przypominającego kontroler Kinect Microsoftu. Otrzymało ono dość dziwną nazwę WAVI Xtion. Zadebiutuje ono - prawdopodobnie w USA - w drugim kwartale tego roku, a w kolejnych częściach świata pojawiać będzie się wraz z upływem czasu. Co ciekawe, istnieje spora szansa, że WAVI Xtion powtórzy sukces Kinecta. Urządzenie powstaje dzięki współpracy firm Asus i PrimeSense, a ta druga odpowiadała właśnie za kontroler do Xboksa 360.

WAVI Xtion - podobnie jak Kinect - składa się z kamery oraz dwóch skrzynek. Te drugie bezprzewodowo przesyłają dane zbierane przez kamerę do telewizora i peceta. Dzięki temu możemy za pomocą gestów przeglądać na ekranie odbiornika strony internetowe czy odtwarzać pliki multimedialne.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.09.2021]

Wszystko wskazuje także na to, że obie firmy bacznie obserwują rynek i to, co dzieje się z Kinectem po jego złamaniu. Z myślą o programistach amatorach i profesjonalistach przygotowany został zestaw specjalnych narzędzi (Xtion Pro), które umożliwiają tworzenie aplikacji dla urządzenia. Narzędzia te zostaną udostępnione już w lutym tego roku. Jeszcze ciekawiej brzmi natomiast obietnica otwarcia usługi, sieciowego sklepu, w którym deweloperzy będą mogli sprzedawać swoje kreacje. Przedstawiciel firmy Asus - Kent Chien - zapowiedział, że "(...)WAVI Xtion jest bezprecedensowym przeżyciem, które zrewolucjonizuje rekreacyjną część życia użytkowników".

Cena WAVI Xtion nie została podana do publicznej wiadomości.