Asus: wodny GeForce 8800GTX

Firma ASUS poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej karty graficznej - modelu EN8800GTX AquaTank/HTDP/768M, wyposażonego w specjalny system chłodzenia wodnego o nazwie AquaTank.

Asus: wodny GeForce 8800GTX

GeForce 8800GTX z systemem chłodzenia AquaTank

Nowość, należąca do najszybszych na rynku kart graficznych, wyposażona została w zaawansowany system chłodzenia wodnego. Na rdzeniu umieszczono blok wodny, połączony za pomocą rurek z wyposażonym w wentylator radiatorem. Stanowi on osobny moduł, wielkością dorównujący samej karcie, który należy obsadzić w wolnym slocie PCI.

Producent zapewnia, że rozwiązanie to pozwala na obniżenie o 12 stopni Celsjusza temperatury pracy rdzenia (w porównaniu do standardowo montowanego chłodzenia), umożliwiając tym samym zwiększenie o 11 procent wydajności poprzez "podkręcenie" podstawowych parametrów pracy (rdzeń - z 575 do 630 MHz, pamięci - z 900MHz DDR3 do 1030MHz DDR3). Warto jednak mieć świadomość (producent przemilczał tą kwestię), że dodatkowy wiatrak przyczyni się prawdopodobnie do zwiększenia generowanego hałasu.

Niestety cena zestawu nie została podana.

Więcej informacji.