Asus zainteresowany smartfonami z Windows Phone. Padfone może pójść na pierwszy ogień

W wywiadzie udzielonym The Wall Street Journal, Benson Lin, wiceprezes ds. urządzeń mobilnych w Asusie przyznał, że jego firma zainteresowana jest produkcją telefonów z systemem Windows.

The Wall Street Journal opublikował wywiad, którego udzielił mu Benson Lin, wiceprezes ds. urządzeń mobilnych w Asusie. Wynika z niego, że tajwańska firma zainteresowana jest produkcja telefonów pracujących pod kontrolą Windows.

Lin przyznał, że pod uwagę brany jest Padfone, który jego zdaniem mógłby korzystać z Windows 8. Dla przypomnienia, urządzenie to jest smartfonem, który w razie potrzeby można umieścić w specjalnej stacji dokującej (PadFone Station) oferującej 10,1-calowy wyświetlacz, dzięki czemu otrzymujemy do dyspozycji tablet.

Przyglądając się bliżej temu rozwiązaniu wydaje się, że trudno będzie zrealizować Asusowi swój pomysł. Padfone pracuje bowiem pod kontrolą Androida, natomiast "okienkowy" Padfone miałby korzystać w trybie smartfona z systemu Windows Phone, natomiast w momencie podłączenia do PadFone Station uruchamiany miałby być Windows RT.

Niestety obecna specyfikacja Microsoftu dla tych systemów jest dosyć restrykcyjna, co nie pozwala na przełączanie się pomiędzy nimi. Oznaczać to więc może, że Lin ma tutaj na myśli następną wersję "okienek" o nazwie Windows Blue, która ma wesprzeć mniejsze ekrany i zapewnić większą interoperacyjność systemów Windows 8 i Windows Phone.

Windows Blue powinien zostać wydany w połowie tego roku.


Zobacz również