Asus zapowiedział produkcję kontrolera PC na wzór pada do Wii

Asus oficjalnie potwierdził plotki dotyczące planowanego przez firmę wydania nowego kontrolera do PC. Eee Stick, bo tak nazywać się będzie urządzenie, na pierwszy rzut oka wygląda dokładnie tak jak słynny wiimote od Nintendo.

Niebywały sukces konsoli Nintendo Wii wyraźnie zaznacza się również na rynku PC. Asus właśnie ogłosił plany związane z produkcją kontrolera PC o nazwie Eee Stick. Urządzenie wygląda i działa niemal identycznie co słynny wiimote.

Według informacji opublikowanych przez Register Hardware, zestaw Eee Stick zaoferuje pad "Activation stick" wyposażony w siedem przycisków oraz zintegrowany "Navigation stick" z drążkiem. Oba kontrolery zostaną dodatkowo wyposażone w dodatkowe przyciski podobne do znanych z Wii Nunchuck klawiszy Z i C.

Eee Stick działać będzie na sygnale 2.4GHz RF. Połączenie możliwe będzie dzięki dodatkowemu urządzeniu USB wielkości klasycznego pendrive'a. Całość wymagać będzie do działania w sumie czterech baterii AA. Czas działania to według planów trzy dni.

Nie wiadomo jeszcze kiedy gadżet trafi na rynek. Wiadomo, że zestaw dedykowany będzie laptopom i komputerom z serii Eee.