Asus zaprezentował kolejne smartfony z rodziny Zenfone

Do oferty Asusa w Polsce dołączyły dzisiaj cztery nowe urządzenia. Są to smartfony ze średniej półki cenowej w cenie do tysiąca złotych.

Asus Zenfone to linia smartfonów produkcji Asusa, która na świecie debiutowała już kilka miesięcy temu. Teraz producent zdecydował się wprowadzić je do dystrybucji również w naszym kraju. Wszystkie cztery urządzenia wyceniono na mniej niż tysiąc złotych, a jedno z nich występuje w wariancie LTE.

Podstawowym modelem w nowej ofercie Asusa jest Zenfone 4, czyli smartfon kosztujący 499 złotych. Wyposażony został w 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 854 na 480 pikseli, dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2520 taktowany zegarem 1,2 GHz oraz 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej.

Nieco droższym smartfonem jest Asus Zenfone 5, który wyceniony został na 699 złotych. Producent oferuje też wersję tego urządzenia obsługującą łączność LTE. Za obsługę sieci czwartej generacji przyjdzie użytkownikom dopłacić aż 200 złotych, ale nie jest to koniec różnic. Zenfone 5 cechuje się 5-calowym ekranem 720p. Urządzenie napędza procesor Qualcomm Snapdragon 400 1,2 GHz w wersji LTE lub Intel Atom Z2560 w wersji 3G. W obu przypadkach producent zdecydował się na 2 GB RAM i 8 GM pamięci wewnętrznej.

Ostatnim smartfonem jest Asus Zenfone 6, który kosztuje tyle samo co Zenfone 5 LTE, czyli 899 złotych. To na dobrą sprawę 6-calowy phablet o rozdzielczości 720p. W tym modelu producent zastosował procesor Intel Atom Z2580 2 GHz, który wspomaga 2 GB pamięci RAM. Oprócz tego na pokładzie znalazło się 16 GB pamięci wewnętrznej.

Wszystkie telefony obsługują oczywiście slot na karty microSD.

źródło: asus.com