Asus zaprezentował nowy mobilny monitor dla najbardziej wymagających graczy

Do bogatego portfolio Asusa dołączył właśnie kolejny ciekawy sprzęt, a jest nim mobilny monitor dla graczy - Rog Strix XG17AHPE.

Tajwański producent ewidentnie idzie z duchem czasu i właśnie zaprezentował mobilny monitor Rog Strix XG17AHPE, który docenią nawet najbardziej wymagający gracze. Co w nim takiego wyjątkowego?

Asus wyposażył swój najnowszy sprzęt w ekran o przekątnej 17,3 cala, wykonany w technologii IPS, który jest w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości FullHD i z częstotliwością odświeżania wynoszącą nawet 240 Hz. Jak przystało na gamingowy monitor, możemy również liczyć na znakomity czas reakcji, wynoszący 3 ms oraz kąty widzenia do 178 stopni. Warto również docenić obecność technologii adaptive-sync, która zapewnia obraz bez tzw. „tearingu”.

To jednak nie wszystko. Rog Strix XG17AHPE oferuje swoim użytkownikom także parę frontowych głośników stereo oraz baterię o pojemności 7800 mAh, która zdaniem producenta powinna wystarczyć na 3,5 godziny pracy, przy częstotliwości odświeżania na poziomie 240 Hz.

Rog Strix XG17AHPE bez problemu podłączymy zarówno do laptopów, jaki i smartfonów, tabletów czy konsol, a to za sprawą złączy USB Typu-C i micro-HDMI, w które monitor został wyposażony. Sprzęt tajwańskiego producenta może się pochwalić wyjątkowo ergonomiczną konstrukcją, grubość monitora wynosi zaledwie 1 cm, a waga całkowita - 1,06 kg.

Niestety, producent nie ujawnił daty debiutu Rog Strix XG17AHPE oraz jego ceny.

źródło: wccftech.com