Asus zmuszony do instalacji Office'a na urządzeniach z Androidem

Microsoft po raz kolejny powiększył zasięg swoich mobilnych usług, takich jak pakiet Office. Tym razem zmusił do jego instalacji na urządzeniach z Androidem firmę Asus.

W niedługo po tym, jak firmy Microsoft i Google zakopały topór wojenny w sporze patentowym, twórca Windows 10 dogadał się z Asusem. Dzięki zawartemu porozumieniu tajwański producent odsunął od siebie zagrożenie pozwu ze strony Microsoftu dotyczącego łamania należących do niego patentów związanych z systemem Android.

Zawarta pomiędzy Microsoftem a Asusem umowa zakłada nawiązanie szerszej współpracy przejawiającej się przede wszystkim tym, że tajwańska firma będzie instalowała na swoich urządzeniach z Androidem pakiet Office, komunikator Skype i klienta chmury internetowej OneDrive.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze tego typu porozumienie. Podobny finał miał spór patentowy pomiędzy Microsoftem i Samsungiem. Aplikacje giganta z Redmond trafiły na smartfony (niedawno Galaxy S6 i S6 Edge otrzymały Worda, Excela i PowerPointa) i tablety koreańskiego producenta.

Jak widać, Microsoft rozszerza zasięg swoich mobilnych usług. Dzięki posiadanym patentom delikatnie mówiąc przekonuje obrane na celownik firmy do współpracy (oprócz wspomnianego Asusa i Samsunga aplikacje Microsoftu instaluje wiele firm, m.in. Sony i LG).