Asustek chce podbić świat notebooków

Mało kto wie, że Asustek oprócz notebooków sprzedawanych pod marką Asus, produkuje również lwią część przenośnych komputerów z logo Apple oraz "dorabia" wytwarzając niektóre maszyny dla IBM i Sony. Firma jednak już myśli o dalszej ekspansji - wkrótce ma zamiar wprowadzić na rynek komputery oznakowane jako "ASmobile".

W 2006 roku Asustek planuje sprzedaż 100-200 tysięcy laptopów ASmobile. Będą to modele wyposażone w matryce 16:10 o przekątnych wynoszących 13,3, 14,1, 15,4 i 17 cali.

Komputery ASmobile mają być lekkie i cienkie, przedstawiciele firmy mówią o "połączeniu standardowych podzespołów ze stabilnością". Celem uruchomienia nowej linii urządzeń nie jest chęć konkurowania z najtańszymi notebookami na rynku, jak to miało miejsce w segmencie płyt głównych, na który wprowadzono markę ASRock. ASmobile to raczej odpowiedź na potrzeby lojalnych klientów.

Mówi się, że wraz z marką pojawią się w sprzedaży modele przeznaczone wyłącznie do zastąpienia komputerów stacjonarnych (DTR) oraz maszyny zrób-to-sam, w których użytkownik sam decyduje o konfiguracji sprzętu.