Asustek przedstawia tablety z Androidem 3.0 i Windows 7

Asustek Computer zapowiedział we wtorek cztery nowe tablety. Wśród nich jest 10,1-calowy Eee Pad Slider z najnowszą wersją Android OS 3.0 Honeycomb, oraz 12-calowy Eee Slate z Microsoft Windows 7.


Firma zaprezentuje swoje tablety w akcji na targach CES w Las Vegas. Rozpoczną się one oficjalnie w czwartek, a pokazanych zostanie na nich około 100 nowych tabletów.

Eee Pad Slider

Eee Pad Slider jest wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze wyróżnia go użycie systemu operacyjnego Android Honeycomb. Asustek dołącza w ten sposób do grona firm wprowadzających go w swoich najnowszych tabletach.

Zobacz również:

  • Oto pierwsze rendery Zenfone'a 10! Małe nadal jest piękne i nawet ma gniazdo słuchawkowe

Ma on 10,1-calowy ekran dotykowy z wysuwaną klawiaturą podobną do tych z telefonów komórkowych typu slider. Dzięki niej obsługuję się go podobnie jak laptopa. Tablet ten używa procesora dwurdzeniowego Nvidia Tegra i posiada dwa aparaty fotograficzne.

Na rynku pojawi się w maju, a jego cena będzie znajdowała się w przedziale 499 do 799 dol. w zależności od konfiguracji.

Eee Slate E121

Eee Slate E121 ma procesor Intel Core i5 oraz system operacyjny Microsoft Windows 7. Wyróżnia go to spośród innych tabletów, a wrażenia z jego obsługi przypominają pracę z komputerem PC.

To najpotężniejszy tablet na świecie... To pecet, który nie jest pecetem - powiedział Jonney Shih prezes Asustek.

W tym urządzeniu skupiono się na multimediach HD. Posiada port HDMI oraz USB. Firma podaje, że tablet wyjdzie na rynek w styczniu w cenie 999 do 1099 dol..

Eee Pad MeMO

Najmniejszy z zapowiadanych tabletów ma 7-calowy ekran multidotykowy i korzysta z układu Qualcomm Snapdragon oraz systemu Android. Ma dwa aparaty i odtwarza filmy HD 1080p.

Tablet ten umożliwia także wykonywanie połączeń telefonicznych. Jego cena ma wynosić 499 do 699 dol., a pojawi się dopiero w czerwcu.

Eee Pad Transformer

Ten tablet o 10,1-calowym ekranie dotykowym ma również system Android oraz procesor dwurdzeniowy Nvidia Tegra.

Jego nazwa związana jest z możliwością przekształcania go z tabletu w laptopa. Można go w dowolnej chwili połączyć z klawiaturą normalnych rozmiarów. Jest cieńszy od iPada i ma jedyne 12,98 mm grubości. Oferuje odtwarzanie filmów Flash oraz plików wideo w pełnym HD.

Pojawi się w kwietniu i będzie kosztował 399 do 699 dol.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: